Archives -

25
dec

Predstavitev projekta v 13. številki revije Ekolist

Predstavitev projekta in pilotne naprave si lahko preberete v 13. številki revije Ekolist. Članek smo naslovili Projekt LIFE PharmDegrade – demonstracija elektrokemijske oksidacije z elektrolitsko celico kot obetavnega pristopa odstranjevanja obstojnih mikroonesnaževal v procesu čiščenja odpadne vode.    

14
dec

Projekt LIFE PharmDegrade smo zaključili z zaključno konferenco

Med 24. in 25. novembrom 2016 je potekala zaključna konferenca projekta LIEF PharmDegrade z naslovom “Farmakološko aktivne snovi v odpadnih vodah: optimizacija analitskih metod in procesov odstranjevanja”. V okviru konference smo izdali zbornik prispevkov. Predavanja in utrinke s konference si lahko ogledate na spletni strani konference. O konferenci je poročala tudi STA. Prispevke si lahko …

14
dec

Dan odprtih vrat projekta LIFE PharmDegrade

25. novembra 2016 smo javnost povabili na ogled  pilotne naprave.  

11
nov

Razstava v preddverju Ministrstva za okolje in prostor

V novembru in decembru 2016 je na ogled razstava dveh naših LIFE projektov: LIFE Stop CyanoBloom in LIFE PharmDegrde. Razstava je na ogled v prvem preddverju Ministrstva Republike Slovenije za okolje in prostor. Pomanjšano vsebino posterjev  projekta LIFE PharmDegrade si lahko ogledate na povezavi: pharmdegrade-rollup-mop-1-4

9
nov

Predstavitev Arhelovih LIFE projektov na 5. mednarodni konferenci strojnih inženirjev

V okviru  AKADEMIJI STROJNIŠTVA 2016- 5. mednarodna konferenca strojnih inženirjev 2016, smo 18. oktobra V Cankarjevem domu v Ljubljani s posterjem predstavili oba naša LIFE projekta, LIFE Stop CyanoBloom in LIFE PharmDegrade. Poster projekta LIFE Stop CyanoBloom je dosegljiv na naslednji povezavi: life-phd-akademija-strojnistva-web-format Celoten zbornik konference je dosegljiv na naslednji povezavi. Informacijo o predstavitvi projekta …

25
sep

Aktivnosti na pilotni čistilni napravi projekta LIFE PharmDegrade so v polnem zagonu

Vzorčenje vode poteka po vsakem posameznem koraku čiščenja. Upravljanje naprave in spremljanja fizikalnih in kemijskih parametrov poteka z računalniškim sistemom SCADA. Zadnjo stopnjo čiščenja odpadne vode predstavlja elektrokemiska oksidacija, ki poteka štirih elektrolitskih celicah. Pred in po čiščenju odpadne vode spremljamo poleg splošnih fizikalnih in kemijskih parametrov tudi koncentracijo ostankov zdravil – farmacevtikov. Tarčni farmacevtiki …

20
sep

Rezultate projekta smo predstavili na 13. specializirani konferenci za male čistine sistemem za vode in odpadne vode

Rezultate projekta smo predstavili na 13. IWA konferenci Specialized Conference on Small Water and Wastewater Systems & 5. IWA konferenci Specialized Conference on Resources-Oriented Sanitation, v Atenah, 14 – 16 September, 2016.

20
sep

Predstavitev rezultatov projekta LIFE PharmDegrade na knfrenci ISEAC39

Rezultate našega projekta smo predstavili na mednarodni knferenci “Environmental and Food Monitoring – Outstanding Solutions for a Better Life”. Izvlečke konferenčnih prispevkov si lahko ogledate na naslednji povezavi.

19
sep

16. september, 2016: Predstavitev treh naših projektov LIFE na tiskovni konferenci Ministrstva za okolje in prostor

Na tržnici slovenskih LIFE projektov, ki jo je Ministrstvo za okolje in prostor (MOP) organiziralo v okviru tiskovne konference namenjene predstavitvi LIFE projekta  Krepitev zmogljivosti – Okrepljeni do evropskih sredstev za naše okolje, smo naše projekte predstavili udeležencem in ministrici za okolje in prostor. Več utrinkov z dogodka si lahko ogledate na naslednji povezavi.

19
sep

Monitoring delovanja pilotne naprave v letu 2016

Po dokončanju končnih nastavitev delovanja elektrolitske celice in daljinskega upravljanja pilotne naprave, je stekel monitoring delovanja v letu 2016. Pridobili smo prve rezultate učinkovitosti odstranjevanja ostankov zdravil iz odpadne vode.

Page 1 of 3